fbpx

Aplikacja na smartfona

Najłatwiejszym sposobem korzystania z kontrolera DDJ-200 jest połączenie go ze smartfonem. Dzięki temu, możesz miksować bez konieczności zabierania ze sobą laptopa.

DDJ-200 jest kompatybilny z kilkoma aplikacjami mobilnymi. Sprawdź, które aplikacje są kompatybilne z Twoim smartfonem i zdecyduj, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Do wyboru masz:

WeDJ (iPhone, Android)

Jest to rekomendowana przez nas, darmowa aplikacja stworzona przez Pioneer DJ. Jest dostępna dla iPhone oraz dla smartfonów z systemem Android.

Oprócz korzystania z zasobów muzycznych Twojego telefonu, ta aplikacja pozwala także na miksowanie utworów z platform streamingowych: Beatport LINK oraz SoundCloud Go+.

djay

Ta aplikacja jest dostępna na iPhone, iPad oraz Android. Oprócz korzystania z zasobów muzycznych Twojego telefonu, aplikacja djay pozwala także na miksowanie utworów z serwisu Spotify (wymagana subskrypcja premium).

edjing Mix

Ta aplikacja także jest dostępna na iPhone, iPad oraz Android. Oprócz korzystania z zasobów muzycznych Twojego telefonu, aplikacja edjing Mix pozwala także na miksowanie utworów z serwisów: SoundCloud, QQsound i Deezer.

Instalacja aplikacji i połączenie jej z kontrolerem DDJ-200

Proces konfiguracji opiszemy na przykładzie aplikacji WeDJ.

Znajdź i zainstaluj aplikację WeDJ
Aplikacja WeDJ w Appstore
Otwórz aplikację i zezwól jej na korzystanie z zasobów muzycznych Twojego smartfona
Udziel aplikacji dostępu do multimediów – dzięki temu będziesz mógł miksować piosenki przechowywane w pamięci smartfona.
Wybierz połączenie z kontrolerem DDJ-200
Wybierz połączenie z kontrolerem DDJ-200 lub wybierz NONE aby korzystać z aplikacji bez kontrolera.
Podłącz DDJ-200 do zasilania USB

Zgodnie z informacjami wyświetlonymi w aplikacji, podłącz kontroler do zasilania. Wraz z kontrolerem DDJ-200 dostarczany jest przewód USB – podłącz go do zasilacza USB (nie jest częścią zestawu) lub do Power Banku
(nie jest częścią zestawu).


Połącz bezprzewodowo smartfon z kontrolerem za pośrednictwem Bluetooth

Postępuj zgodnie z poleceniami aplikacji: najpierw wejdź w ustawienia aplikacji WeDJ wciskając symbol kółka zębatego.

Następnie wciśnij: “Connect the DDJ-200”.

Wybierz DDJ-200 na liście dostępnych urządzeń Bluetooth.

Kalibracja i sprawdzenie poprawności połączenia

Po udanym nawiązaniu połączenia Bluetooth aplikacja poprosi Cię o ustawienie kilku przełączników kontrolera w konkretnych pozycjach – np. suwaka głośności lewego kanału w pozycji maksymalnej, a prawego w minimalnej. Instrukcje będą zawierały obrazki, dzięki którym łatwo zrozumiesz polecenia. Czynności te służą sprawdzeniu poprawności działania przełączników.

Wszystko gotowe!

Brawo, jesteś już gotowy do grania. Po wyświetleniu się komunikatu o gotowości do miksowania, aplikacja automatycznie zaproponuje tutorial, czyli szybkie szkolenie z podstaw DJingu. W każdym momencie możesz go przerwać i spróbować swoich sił samodzielnie. Nawet jeśli nie masz jeszcze w telefonie żadnych utworów do miksowania, możesz od razu spróbować swoich sił, bo aplikacja WeDJ posiada wbudowane utwory do nauki.